Tirana do të blindohet gjatë samitit të BE-së: Angazhim në kufijtë maksimal, përfshihen edhe forcat ‘Shqiponja’

 

Policia e Shtetit në një deklaratë për mediat bëri me dije se janë mbi 60% e efektivëve që janë angazhuar për ndeshje apo aktivitete të tilla të këtij lloji në Tiranë.

‘Nuk po jap një numër të sakët, por është një angazhim në kufijtë maksimal që policia e shtetit ka pa lënë mënjanë funksionin normal dhe të strukturave vendore të policisë. Po kështu edhe shërbimet Shqiponja të Drejtorisë vendore Tiranë. Ka një numër mbi 60% e efektivave që kemi angazhuar për ndeshje apo aktivitete të tilla në Tiranë.’- tha Jaupi.


Lajmi kryesor:

Samiti i BE- Ballkani Perëndimor në Tiranë/ Ja rrugët që do bllokohen nga 5 dhjetori ora 14:00 deri kur të ikë personaliteti i fundit (HARTA)


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Mos hajde në shtëpi pa fitore se nuk ta hap derën’, Kiara bind Luizin të mos lërë Big Brother nëse ajo eliminohet

‘Mos hajde në shtëpi pa fitore se nuk ta hap derën’, Kiara bind Luizin të mos lërë Big Brother nëse ajo eliminohet