Tirana e nis me fitore sezonin, Ngoo shkëlqen kundër Skënderbeut! Vllaznia fiton sfidën me 8 gola kundër Laçit

Skuadra më e titulluar në Shqipëri, Tirana, që është 25 herë kampione, e ka nisur sezonin e ri me fitore. Bardheblutë e drejtuar nga Orges Shehi kanë marrë 3 pikët me rezultatin 4-2 kundër Skënderbeut në ‘Selman Stërmasi’, falë golave të realizuar nga Behiratche, Limaj dhe Ngoo ‘dopietë’.

Ndërkohë 3 pikët në javën e parë të kampionatit kanë marrë edhe nënkampionët e sezonit të kaluar, Vllaznia. Skuadra shkodrane ka mposhtur 3-5 Laçin falë golave të Latifit, Da Silvas, Aralicës, Gurishtës dhe Kainas.

Ndërkohë të dielën Dinamos e rikthyer në Superligë pas 9 vitesh do të debutojë në transfertë kundër Kastriotit.

Ndeshja tjetër që mbyll javën e parë është Egnatia-Kukësi, ndërkohë që Superliga nisi të premten me Teuta-Partizani që u fitua 1-0 nga durrsakët kampionë në fuqi.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat