Tirana fiton me Laçin dhe kthehet në krye të Superligës, Vllaznia ndal Partizanin në 'Loro Boriçi' (VIDEO)

Superliga shqiptare e futbollit zhvilloi këtë të shtunë (17:00) dy ndeshjet e fundit për javën e 25-të. Në "Elbasan Arena", Tirana fitoi 3-2 me Laçin duke u rikthyer në krye të Superligës. Bardheblutë përfituan nga barazimi që Vllaznia dhe Partizani (1-1) sigluan po në të njëjtin orar në "Loro Boriçi". Duket se "Demat" e Colellas nuk e kanë forcën e duhur për të mbajtur ritmin, pas fitores 2-0 në derbin e pesë ditëve më parë kundër bardhebluve.

Në "Elbasan Arena", Tirana fitoi 3-2 me Laçin për javën e 25-të të Superligës. Kampionët në fuqi të Shqipërisë ia dolën të riktheheshin te tri pikët, duke harruar humbjen në derbin me Partizanin. Florent Hasani në minutat 6 dhe 22 shënoi dopietë për Tiranën, teksa Lulaj në të 45 minutë dërgoi shifrat në 3-0. Në fraksionin e dytë të ndeshjes, Laçi zhbllokoi me penalltinë e Guindo, ndërsa Ujka në 90+3 shënoi për 3-2, në një ndeshje që në fund ishte dramatike. Tirana me 43 pikë merr kreun e Superligës, teksa Laçi në kuotën e 30 pikëve qëndron në vendin e tetë në zonën e ftohtë.

Në stadiumin "Loro Boriçi" në Shkodër, Vllaznia barazoi 1-1 me Partizanin për javën e 25-të në Superligë. "Demat" e Colellas pas barazimit në transfertë humbasin vendin e parë, duke ia lënë Tiranës. Ndeshja u hap nga Da Silva për Partizanin, me ish-in e kësaj sfidë që shënoi pas tre minutash duke festuar poshtë tifozëve vendas. Në minutën e tetë ishte Bekim Balaj që e 'bëri sefte' me Vllazninë nga penalltia, duke barazuar për 1-1. Pas afro 13 vitesh, sulmuesi shënon sërish për Vllazninë. Partizani me 41 pikë mban vendin e dytë, dy më pak se Tirana kryesuese. Vllaznia nga ana tjetër shkon në kuotën e 37 pikëve në vendin e katërt.

Për javën e 25-të, të premte Kastrioti dhe Teuta barazuan 0-0, Kukësi mundi 2-0 Bylisin, ndërsa Erzeni fitoi 2-1 me Egnatian. Pas kësaj jave, Tirana qëndron në krye me 43 pikë, Partizani me 41 pikë, ndërsa Egnatia dhe Vllaznia me 37 pikë. Në fund Laçi, Bylis dhe Kastrioti.

Rezultatet:

Superliga - java 25:

E premte

13:00

Kastrioti 0-0 Teuta

Kukësi 2-0 Bylis

16:00

Erzeni 2-1 Egnatia

E shtunë

17:00

Tirana 3-2 Laçi (Elbasan Arena)

Vllaznia 1-1 Partizani

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:15
'Fizikisht ishim keq në pjesën e dytë', Colella pasi humbi kreun: Nuk më intereson fitorja e Tiranës


Partizani barazoi 1-1 me Vllazninë në transfertë për javën e 25-të në Superligë. Të kuqtë humbën kreun e renditjes, me Tiranën që rikthehet sërish në krye pas fitores 3-2 me Laçin. Për Oversport, trajneri i Partizanit Giovanni Colella tha se në pjesën e dytë loja për të tijtë ndryshoi si aspekt i gjendjes fizike.

"Siç e them gjithmonë, mundohemi të bëjmë gjithçka për të fituar dhe pastaj nëse nuk fitohet, një pikë është e mirë. Në pjesën e dytë ndryshoi loja se nuk jemi në formë shumë të mirë. Ata që kanë luajtur më shumë janë të lodhur, ata që kanë luajtur më pak nuk janë në ritmin e duhur, si dhe është një skemë e re që nuk e kemi perfeksionuar, ndaj janë gjëra që ndodhin", tha italiani.

Trajneri më pas u ndal edhe te forma fizike në pjesën e dytë, duke mos harruar të "thumbojë" fitoren e Tiranës.

"Rënia në pjesën e dytë? Unë u mundova të rikuperoja por nuk ia dolëm. Në pjesën e dytë vuajtëm, kishim pak rënie edhe fizikisht dhe Vllaznia bëri një pjesë të dytë shumë të mirë. Tirana fitoi? Ju falënderoj për lajmin por nuk më intereson aspak”, tha Colella.

Ora 19:12
VIDEO/ Partizani bën 'vetëvrasje' në Shkodër, Vllaznia largon 'Demat' nga vendi i parë


Në stadiumin "Loro Boriçi" në Shkodër, Vllaznia barazoi 1-1 me Partizanin për javën e 25-të në Superligë. "Demat" e Colellas pas barazimit në transfertë humbasin vendin e parë, duke ia lënë Tiranës. Ndeshja u hap nga Da Silva për Partizanin, me ish-in e kësaj sfidë që shënoi pas tre minutash duke festuar poshtë tifozëve vendas. Në minutën e tetë ishte Bekim Balaj që e 'bëri sefte' me Vllazninë nga penalltia, duke barazuar për 1-1. Pas afro 13 vitesh, sulmuesi shënon sërish për Vllazninë. Partizani me 41 pikë mban vendin e dytë, dy më pak se Tirana kryesuese. Vllaznia nga ana tjetër shkon në kuotën e 37 pikëve në vendin e katërt.

 

Ora 19:10
GOLAT/ Tirana e bën dramë me Laçin, 5 gola në 'Elbasan Arena'! Bardheblutë rikthehen në krye të Superligës

Në "Elbasan Arena", Tirana fitoi 3-2 me Laçin për javën e 25-të të Superligës. Kampionët në fuqi të Shqipërisë ia dolën të riktheheshin te tri pikët, duke harruar humbjen në derbin me Partizanin. Florent Hasani në minutat 6 dhe 22 shënoi dopietë për Tiranën, teksa Lulaj në të 45 minutë dërgoi shifrat në 3-0. Në fraksionin e dytë të ndeshjes, Laçi zhbllokoi me penalltinë e Guindo, ndërsa Ujka në 90+3 shënoi për 3-2, në një ndeshje që në fund ishte dramatike. Tirana me 43 pikë merr kreun e Superligës, teksa Laçi në kuotën e 30 pikëve qëndron në vendin e tetë në zonën e ftohtë.

S.DH/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!