Tirana leksion kampionëve të Teutës, shkëputet në krye të Superligës! Sot Vllaznia-Dinamo

Kampionia në fuqi e Superligës, Teuta, është mposhtur në supersfidën e javës së pestë nga Tirana, që nga ana tjetër shkëputet për herë të parë në krye të kampionatit. Në ‘Elbasan Arena’ bardheblutë fituan 2-3, falë golave të Xhixhës që në minutën e parë, Totres dhe Vesel Limajt. Vlen të theksohet se të dy skuadrat humbën nga një 11-metërsh, ndërsa Teuta përmbysi para se Tirana të bënte diçka të ngjashme për të vulosur shifrat përfundimtare.

Pas 5 javësh kampionat Tirana udhëheq me 11 pikë, 3 më shumë se Kukësi, Teuta dhe Egnatia, të gjitha me tetë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Dalin rezultatet e testimit me shkrim për të rinjtë që konkurruan në Akademinë e Policisë