Tirana më e bukur se kurrë! Ngjyra dhe piktura në çdo mur, artistët shqiptarë dhe të huaj zbukurojnë kryeqytetin

Piktur nga "Mural Fest"

Tirana nuk është dukur asnjëherë më bukur se tani, që muret e pallateve gri janë zbukuruar nga ngjyrat dhe pikturat e krijuara nga artistëve shqiptarë dhe të huaj.

Një vajzë, një peme apo një peizazh zbukuron çdo cep të Tiranës ngado që të kthesh kokën.  

Muralet janë kuruar nga Helidon Haliti dhe dekori Tiranës, grupi i piktorëve të huaj që kanë ardhur në Tiranë enkas për muralet! Artistët e “Street Art”, janë nga më të talentuarit, duke nisur nga Case nga Gjermania,Manomatic nga Spanja, Same 84 nga Greqia, ËD nga Indonezia, Mattia Campo nga Italia apo Ëuper nga Serbia.

Mural Fest, është një ndër festivalet më të bukura që po zhvillohet tani në Shqipëri, duke i dhënë kryeqytetit jetë dhe ngjyra.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?

Komento

Komente

 • Ani: 29/08/2021 15:56

  Te vijne dhe nga pediatria te na rregullojne pallatet dhe para pallateve se jena bo si kabul

  Përgjigju
 • Iris: 29/08/2021 01:07

  Po ndonje pikture nga Banksi eshte bere ne Tirane deri tani?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kriza në Kinë, ndërprerje e vazhduar energjisë elektrike alarm për ekonominë