Tiranë/ Vihen në pranga 3 shtetas, 2 prej tyre për mosdeklarim të ardhurash, i treti për punësim të paligjshëm

Tiranë/ Vihen në pranga 3 shtetas, 2 prej tyre për mosdeklarim të ardhurash, i treti për punësim të paligjshëm

Foto ilustruese

3 persona janë arrestuar ditën e sotme në Tiranë pasi dy prej tyre kanë fshehur të ardhurat dhe i treti dënohet për punësim të paligjshëm.

Një 26-vjeçar J.L dhe 52-vjeçari A.L janë personat e arrestuar nga uniformat blu dhe kanë marrë menjëherë masën “Arrest me burg” nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Tiranës pasi kishin fshehur të ardhurat. Të dy personat e arrestuar janë banues në Tiranë.

Krimi ekonomik ka arrestuar edhe një 29- vjeçar për fshehje të ardhurash. Personi i tretë i arrestuar nga policia akuzohet se ka shkelur rregullat e mbrotjes në punë gjithashtu edhe ka punësuar njerëz në mënyrë të paligjshme. Për këto veprime të tij ka marrë edhe masën “Arrest me burg”, njësoj si dy personat e tjerë, por ndryshe nga dy të arrestuarit e tjerë, 29- vjeçari është banues në Lushnjë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!