Tiranë/ Mbi 300 artistë nga bandat e ushtrive të Shqipërisë, Kosovës, vendeve të NATO-s dhe SHBA japin koncert bamirësie për Ukrainën

Bandat e ushtrive të Shqipërisë, Kosovës, vendeve të NATO-s dhe SHBA kanë zhvilluar koncert bamirësie për Ukrainën në Tiranë.

Në koncertin madhështon ‘110 vjet Forca të Armatosura -Së bashku për paqen’ performuan mbi 300 artistë nga Orkestra Sifonike e FA, Kori i FA, Banda e Ushtrisë shqipëtare dhe Bandat e ushtrive të Kosovës dhe vendeve të NATO nga SHBA, Britania e Madhe, Franca, Italia, Greqia, Maqedonia e Veriut, Kroacia dhe Sllovenia.

Kjo është hera e parë që një event i këtij dimensioni zhvillohet në Shqipëri. Të ardhurat e realizuara nga biletat do të shkojnë në mbështetje të familjeve me fëmijë të lënduar nga lufta në Ukrainë.

Mbështetës të këtij eventi janë: Ministria e Kulturës, Bashkia Tiranë dhe Ambasada e Ukrainës në Shqipëri.

/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Me 77 vota ‘Pro’ në parlament, Maqedonia e Veriut bëhet me qeveri të re

Me 77 vota ‘Pro’ në parlament, Maqedonia e Veriut bëhet me qeveri të re