Tjetër ‘veteran’ njofton largimin nga Barcelona! Jordi Alba lë katalanasit pas 11 vitesh

Tjetër ‘veteran’ njofton largimin nga Barcelona! Jordi Alba lë katalanasit pas 11 vitesh

Jordi Alba

Mbrojtësi i majtë i Spanjës, Jordi Alba, do të largohet nga Barcelona këtë verë pas 11 vitesh me klubin katalanas.

34-vjeçari Alba dhe kampionët spanjollë njoftuan të mërkurën se kanë rënë dakord të ndërpresin kontratën e tij një sezon më herët.

Alba, i cili u bashkua në vitin 2012 nga Valencia, ndihmoi Barcelonën të fitojë gjashtë tituj të La Ligës, pesë trofe të Copa del Rey dhe Ligën e Kampionëve në 2015.

“FC Barcelona dëshiron të shprehë publikisht mirënjohjen e saj për Alba për profesionalizmin, përkushtimin dhe përkushtimin e tij, dhe marrëdhënien e tij gjithmonë pozitive dhe miqësore me të gjithë anëtarët e familjes Barça, dhe i uron atij çdo fat në të ardhmen. Barça do të jetë gjithmonë një shtëpi për ty, Jordi”-thuhet në njoftimin e klubit.

Mbrojtësi veteran ka bërë 458 paraqitje për Barcelonën dhe ka kontribuar me 19 gola dhe 91 asistime. Javën e kaluar, mesfushori për një kohë të gjatë Sergio Busquets njoftoi gjithashtu se do të largohet nga klubi këtë verë.

Barcelona pret Mallorca të dielën përpara se të përfundojë sezonin e saj në Celta Vigo.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it