Toleruan dhe luajtën me ekipin U-19, Thomas Brdaric: U dhamë pushim titullarëve, dua përballë Partizanin

Thomas Brdaric

Vllaznia humbi 1-5 kundër Skënderbeut për javën e fundit të Superligës. Tri pikët i dhanë korçarëve mundësinë për "Final 4", me katërt ekipet e para që do garojnë për titullin kampion.

Në ndeshjen e së shtunës Vllaznia luajti me ekipin U-19, duke cënuar garën, pasi ishin katër ekipi në 'luftë' për vendin e katërt. Pas ndeshjes për mediet trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdaric tha se dy objektiva janë siguruar.

"Sot ishte një ndeshje speciale sepse shumë lojtarë i lamë pushim për t’u rikuperuar dhe i dhamë disa lojtarëve minuta në Superligë. Jemi një situatë të mirë sepse rezultati nuk ishte deçiziv.

Për lojtarët e rinj ishte një ditë e mirë për të treguar cilësitë e tyre. Shënuam një gol me Halilin. Në pjesën e parë u mbrojtën mirë, kurse për të dytën nuk dua të flas.

Objektivi i parë për Vllazninë ishte për të shkuar në “Final 4” dhe i dyti për të shkuar në Conference League. Sukses i madh për klubin dhe tani gjithçka është i hapur për “Final 4”.

Mendoj që në gjysmëfinale do të jemi kundër Partizanit. Të gjitha ndeshjet do t’i marrim me profesionalizëm, me ekipin e plotë. Jam shumë i kënaqur që arritëm “Final 4” dhe tani duhet të përqendrohemi për javët në vazhdim.

Finale Vllaznia kundër Skëndërbeut? Do të jetë ndryshe… edhe unë do të luaj në finale (qesh)", tha trajneri i Vllaznisë.

Verdiktet/ Estradë në javën e fundit të Superligës, Tirana jashtë garës për titull! Vllaznia luan me ekipin U-19, Skënderbeu e mposht 1-5 dhe siguron 'Final 4'

Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?