Topollaj në Repolitix: Meta ishte nervoz, i trembet një marrëveshje Rama-Basha

Kandidati për deputet i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj duke folur në lidhje me deklaratën e presidentit Ilir Meta për ftesën e bashkëpunimit që Rama i bëri kreut të PD-së, Bashës, tha se kjo tregon se Meta i trembet një marrëveshje bashkëpunimi mes tyre. Topollaj sakaq shtoi se kreu i PD-së e ka kompleks që të përgjigjet se çfarë do të bëjë nëse do të humbasë zgjedhjet dhe nëse do të tërhiqet.

‘Reagimi i Metës, provon atë që është duke ndodhur, ishte nervoz, fakti që ai thotë se nëse ka një marrëveshje të tillë, duhet të bëhet paraprakisht, kjo do të thotë se Meta i trembet. Nëse do të isha në vend të Bashës do ta refuzoja kategorikisht këtë gjë edhe si qytetar. Për të mbajtur sistemin elektoral ato bashkë kanë qenë, por vajta deri në qeverisje është e tepruar. Basha nuk ka pse të bëjë lojëra fjalësh, që thotë se nëse do ti fitojmë zgjedhjet, por nuk do ta marrim Edi Ramën në qeverisje. Ne jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me Bashën, me kushtet tona. Çfarë do të bënte Basha nëse do të humbiste, Basha i kompleksohet kësaj përgjigje. Fakti që Basha nuk thotë se nëse nuk fiton do të tërhiqet, tregon një lloj kompleksi. Sfida BD është më e vështirë se e Bashës. Patozi thotë se nëse BD nuk fiton, nuk merret më me politike.’- tha Topollaj.


Lajmi kryesor:

Ftesa për kreun e PD-së, Valteri e Topollaj në 'Repolitix': Rama e ka nën sqetull Bashën, Meta e mendon bashkëpunimin mes tyre! Dogjani: Presidenti s'i dha rëndësi


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Gjendet një valixhe e braktisur në Tiranë, dyshohet për eksploziv