Trafik ilaçesh nga Kosova në Shqipëri, ndalohet autobusi me barna të fshehura

Trafik ilaçesh nga Kosova në Shqipëri, ndalohet autobusi me barna të fshehura

Ilaçe kontrabandë Kosovë - Shqipëri

Në doganën e Vërnicës në Kosovë, policia kufitare e Kosovës ka identifikuar një rast kontrabande ilaçesh nga Shqipëria në Kosovë. Sipas Doganës, njësite antikontrabandë ndaluan një autobus të linjës Tiranë – Prishtinë, me dyshimin se barte mallrat të kontrabanduara, siç edhe u provua gjatë kontrollit.

Kutitë me ilaçe ishin të fshehura në autobus, dhe të padeklaruara. Bëhet fjalë për rreth 150 pako ilaçesh, përkatësisht:

 “Injeksione REVOLAX DEEP with LIDOCAINE – 60 copë, REVOLAX SUB-Q with LIDOCAINE – 60 copë, REVOLAX FINE ëith LIDOCAINE – 5 copë, tableta Desinfektues të Klorit “Diversy Suma” Tab 1×300 – 16 pako, xhama me dioptri të ndryshëm. Të gjitha mallrat janë sekuestruar, si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse”.

Policia e Kosovës po punon për hetimin e plotë të ngjarjes.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Të dënuarit shqiptarë nisin grevën për shkelje të të drejtave

Greqi/ Të dënuarit shqiptarë nisin grevën për shkelje të të drejtave