Trafikuan në Itali mbi 10 ton kanabis, në gjyq trafikanti dhe 24 doganierë e policë

Trafikuan në Itali mbi 10 ton kanabis, në gjyq trafikanti dhe 24 doganierë e policë

Foto ilustruese

Mbyllen hetimet për Florenc Tresan për trafik droge në bashkëpunim dhe për 24 punonjësit doganorë të pikës kufitare në Portin e Durrësit dhe Qafë Thanës për shpërdorim detyre në bashkëpunim. Mes të arrestuarve ka edhe punonjës të policisë së shtetit. 

Në 5 shkurt 2017 u trafikuan nga porti i durrësit drejt ankonës 8 193 kg kanabis dhe në datë 19 mars 2017 trafikuan 2270 kilogram kanabis. 

Prokuroria çon në gjyq 25 të arrestuarit për 10 ton drogë të trafikuar drejt Italisë

Vijojnë hetimet për personat e përfshirë në këtë grup kriminal.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • rroqi: 13/10/2018 17:07

  Lulzim Basha me te pifsha dolline... ti je me i pastri nder shqiptare vetem ti nuk ke bere asnjeher asnje krim. voten time e ke perjete.. per ty sakrifikoj dhe shpirtin o mbret

  Përgjigju
 • genti: 13/10/2018 12:00

  lul basha zemra e shqiperise

  Përgjigju
 • fredi 1: 13/10/2018 12:00

  rroft lulzim basha

  Përgjigju
 • Fredi: 13/10/2018 08:06

  Këtu ka dorë Faik plera!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit