Tragjedi në garat me motorë në Brazil, dy pilotë humbin jetën pas aksidentit (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë e cilësuar edhe si tragjedi ka ndodhur në garat me motorë në Brazil. Në kampionatin kombëtar, të zhvilluar në qytetin Cascavel, dy pilotë humbën jetën pasi u përplasën në xhiron e parë.

42-vjeçari Andre Cardoso ra nga motori dhe më pas u përplas brutalisht nga 38-vjeçari Erico Rocha. Të dy u dërguan me urgjencë në spital, por me të mbërritur atje humbën jetën. Në shenjë zie gara u ndërpre.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Armando Broja në fushë, Chelsea fiton 3-2 me Brighton

VIDEO/ Armando Broja në fushë, Chelsea fiton 3-2 me Brighton