Tragjike/ Babë e bir që humbën jetën nga shpërthimi në Lushnjë, kishin ditën e parë të punës

Tragjike/ Babë e bir që humbën jetën nga shpërthimi në Lushnjë, kishin ditën e parë të punës

Momenti i shpërthimit dhe dy viktimat Roland dhe Elidon Hoxha

Roland dhe Elidion Hoxha, babë e bir e kishin ditën e parë të punës dje në kapanonin në ndërtim aty ku ndodhi shpërthimi që i mori jetën të dyve dhe plagosi 7 persona mes tyre dhe deputetin e PS-se, Bujar Çela pronar. Kjo është bërë e ditur nga të afërm. 

Të dy kanë qenë në vinçin që ranë kontakt me linjën e tensionit të lartë dhe shkaktoi shpërthimin në orën 15:30 të 1 marsit 2024, në vendin e quajtur "Rrethrrotullimi i Plasmasit" në Lushnje. 

I ati humb jetën brenda në vinç, ndërsa djali ndërroi jetë disa orë më pas rrugës drejt spitalit të Traumës në Tiranë

Dyshohet se mund të ketë pasur bombola oksigjeni në këto ambiente pune që kanë nxitur shpërthimin e fuqishëm.

Fatkeqësisht kjo rezultoi të ishte dhe dita e fundit e tyre.


Lajmi kryesor:

E rëndë në Lushnjë/ Vinçi prek linjën e tensionit, shpërthen në flakë! Vdesin babë e bir! Mes 7 të plagosurve deputeti i PS, Bujar Çela (VIDEO + FOTO)


B.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kevin, lulet dhe shokët e tij në Tiranë

Kevin, lulet dhe shokët e tij në Tiranë