Transporti publik? Rama: Në fund muaji paraqesim strategjinë, do hapen pjesë-pjesë (VIDEO)

Kryeministri Rama tha se në fund të muajit do të paraqesin strategjinë e re të transportit publik ku do të bëhet dhe hapja e tij pjesë-pjesë duke garantuar shëndetit dhe rritur cilësinë e këtij shërbimi me garantimin direkt të shtetit.

"Deri në fund të muajit ne do të kemi strategjinë e re për transportin publik dhe do i hapim pjesë-pjesë duke vënë në jetë një reformë tërësore të këtij sektori me një pjesëmarrje direkt të shtetit në garantimin e shëndetit sot, por dhe rritjen e cilësisë dhe standardeve për nëse në shërbimin urban dhe ndërqytetas", tha Rama


Lajmi kryesor:

Në 1 qershor hapen kufijtë tokësor, më 10 plazhet! Rama për protestën e teatrit: Revolucion imagjinar i opozitës për të krijuar çadrën e re (VIDEO)


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

Pogradec/9-vjeçarja dy ditë e pa ushqyer, pediatri: Vajza është në gjendje të mirë, asnjë familjar nuk është interesuar