Transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 18-vjeçari në Kukës! Ishte në kërkim prej një muaj

Transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 18-vjeçari në Kukës! Ishte në kërkim prej një muaj

Foto ilustruese

Një 18-vjeçar në Kukës i identifikuar si Gerald Metallari ka rënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim pasi po transportonte me një furgon, kundrejt parave, 59 emigrantë nga vendet e treta me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Gjatë operacionit të zhvilluar disa javë më parë, u arrestua dhe babai i të riut, i cili theu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, duke iu ofruar rreth 2000 euro, që të mos kryenin veprimet procedurale. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit,  për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti, 8764 të vdekur në Turqi dhe Siri

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti, 8764 të vdekur në Turqi dhe Siri