Transportonte kokainë të cilësisë së lartë, arrestohet shqiptari në Itali! Policia zbulon vendin sekret në makinë ku kishte fshehur 14 kg drogë (VIDEO)

Transportonte kokainë të cilësisë së lartë, arrestohet shqiptari në Itali! Policia zbulon vendin sekret në makinë ku kishte fshehur 14 kg drogë (VIDEO)

Kokaina e paketuar

ITALI- Një 30-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane, pasi u kap me 14 kilogramë kokainë, me vlerë 2 milionë euro.

Policia financiare e Leço-s identifikoi të riun e dyshuar për përfshirje në trafik droge, ndërsa gjatë kontrollit të ushtruat në automjetin e tij u gjet drogë. Siç shihet në videon e publikuar nga policia italiane, kokaina ishte e fshehur në pjesën e poshtme të sediljes së pasagjerit. Në dyshemenë e makinës, vendin “sekret” të shqiptarit, u gjetën 10 pako me “të bardhë” që peshonin 11 kilogramë.

Gjatë ushtrimit të kontrollit në shtëpinë e tij, policia zbuloi edhe 3 kilogram të tjera.

Deri në këto momente, emri i të arrestuarit nuk është bërë me dije, ndërsa sipas informacioneve të siguruara nga mediat “malli” ishte i një cilësie tepër të lartë.

Kokaina kishte si destinacion shpërndarjen në sheshet e Leçe-s dhe provincën e Como.

J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arian: 25/04/2022 12:43

    Po ¢'far<Leçe-s>? Shkruje <Leko> dhe je në rregull...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?



×

Lajmi i fundit

Konferenca e Selanikut/ Shqetësim për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor

Konferenca e Selanikut/ Shqetësim për rritjen e dezinformimit në Ballkanin Perëndimor