Tre deputetë me COVID, Balla: Enver Roshi është në një gjendje të vështirë

Taulant Balla u shpreh se sot në Kuvend se deputeti Enver Roshi po kalon një gjendje të vështirë nga koronavirusi. "Enver Roshi është edhe kryetar i komisionit të Shëndetësisë, që është në një gjendje të vështirë në përballjen me sëmundjen, u uroj shërim të shpejtë.

I bëj thirrje cdo qytetari dhe deputeti që të respektojë rregullat dhe masat, është keqardhje që një deputet që ka kaluar shkel rregullat. Përdorimi i maskës gjatë gjithë qëndrimit në sallë është i domosdoshëm.

Ne duhet të jemi shembulli i parë. Edhe pse fillojmë pushimet, masat duhet të respektohen kudo. Kuvendi duhet të jetë shembulli i parë". Të prekur me COVID janë përpos Roshit edhe Ralf Gjoni dhe Eljo Hysko.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

150 vjetori i 'Homerit' shqiptar! Shkodra përkujton Gjergj Fishtën, akademikë e studiues: Veprat e poetit, pasuri e Kombit