VIDEO/ Tre javë nga vrasja e Martin Bardhit, asnjë autor! Policia ‘blindon’ Rrëshenin, hiqen kamerat e të fortëve

Vrasja e Martin Bardhit dhe plagosja e 3 personave të tjerë në fund të muajit shtator ka rritur pasigurinë në Rrëshen. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë ardhur nga Tirana janë dislokuar 24 orë në qytetin verilindor, me 10 mijë banorë. Siç shihet në pamjet e siguruara nga Report tv, efektivët ushtrojnë kontrolle për persona të dyshuar, që mund të kenë marrë pjesë në atentat.

Gjithashtu patrullat e policisë lëvizin gjatë gjithë kohës në qytetin e Rrëshenit.

Burime nga policia bënë me dije se janë hequr disa kamera sigurie me diametër të lartë dhe fushë veprimi 360 gradë që kontrollonin qendrën e qytetit. Dyshohet se këto kamera ishin vendosur nga grupe kriminale që vëzhgonin lëvizjet e kundërshtarëve.  Gjithashtu në fokus të bluve janë dhe automjetet me xhama të zinj apo të rinj të skeduar për armë e drogë.

Drejtori i policisë së qarkut Lezhë, Alfred Elezi, mesditën e 26 shtatorit kur u vra Martin Bardhi do të deklaronte se shkak janë konfliktet e fisit Bardhi me fise ë tjera, por ende sot nuk ka të dhëna për autorët e krimit. Viktima 7 muaj më parë ishte përfshirë në një konflikt me Saimir Reçin, nipin e Kastriot Reçit, ky i fundit vrarë me snajper ne Janar te 2020-ës.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmohet me molotov lokali ku qëndroi ministri Sveçla

Sulmohet me molotov lokali ku qëndroi ministri Sveçla