Tre sezone në Turqi, futbollisti i kombëtares shqiptare mbetet pa skuadër

Tre sezone në Turqi, futbollisti i kombëtares shqiptare mbetet pa skuadër

Gentian Selmani

Gentian Selmani nuk është më portieri i Boluspor në Ligën e Parë turke. Klubi ka konfirmuar dakordësinë me 24-vjeçarin e kombëtares shqiptare, me palët që kanë rënë dakord për prishjen e kontratës para kohe.

"Rrugët tona me futbollistin Gentian Selmani u ndanë me marrëveshje të përbashkët. Dëshirojmë të falënderojmë Gentian Selmanin, i cili na u bashkua në sezonin 2020-2021 dhe luajti në 50 ndeshje në klubin tonë, për shërbimet e tij dhe i urojmë suksese në karrierë”, thuhet në njofimin e Boluspor.

Pas 50 ndeshjeve me Boluspor, Selmani tanimë është i lirë për të zgjedhur një tjetër klub në afatin kalimtar të janarit. I dalë nga moshat e Partizanit, Selmani ka luajtur në Superligë me Kastriotin dhe Laçin, teksa shkëlqeu te kurbinasit dhe në verën e 2019 u bashkua fillimisht me Menemenspor në Turqi dhe më pas me Boluspor. Me kombëtaren shqiptare A, Selmani ka luajtur në katër ndeshje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Joao Cancelo-s i tregojnë 'live' për shkarkimin e Nagelsmann, reagimi i çuditshëm i mbrojtësit (VIDEO)

Joao Cancelo-s i tregojnë 'live' për shkarkimin e Nagelsmann, reagimi i çuditshëm i mbrojtësit (VIDEO)