Tripletë e Markut, Dinamo i shënon 4 gola Besëlidhjes dhe merr kreun e Kategorisë së Parë

Skuadra e Dinamo duke festuar një nga golat

Dinamo fitoi 4-0 me Besëlidhjen për javën e pestë të Kategorisë së Parë. Tripleta e Taulant Markut dhe goli i Ersil Ymerit kanë bërë që Blutë të marrin kreun e tabelës me 11 pikë. Në "Selman Stërmasi" kanë dominuar vendasit e Nevil Dedes, që kanë treguar se janë skuadra kryesore për ngjitjen në elitën e futbollit.

Goleada e Bluve ka nisur në minutën e 39, me Taulant Markun që ka hapur serinë e golave. Pas vetëm tre minutave sërish Marku do shënonte golin e qetësisë, ndërsa do plotësonte tripletën në të 72 minutë, para se Ymeri të çonte shifrat në 4-0 në minutën e 94 të ndeshjes. Me këtë fitore Dinamo qëndron në krye me 11 pikë, dy më shumë se Korabi dhe Tërbuni ndjekës.