Tritol vilës së një ndërtuesi në Sarandë, vetëm dëme materiale! 54-vjeçari ishte kallëzuar për ndërtim pa leje (VIDEO)

SARANDË- Një shpërthim me tritol është regjistruar orët e para të mëngjesit të sotëm në Sarandë. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në banesën e Lefter Lefteri i njohur ndryshe Afez Kulla.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 04.35 ne lagjen nr.1 të Sarandës. Lënda eksplozive e dyshuar si tritol ishte vendosur tek porta jashtme  e vilës. Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale, policia ndodhet në vendngjarje.

Në banesën 3-katëshe ku u vendos eksplozivi jetonte familja prej 4 anëtarësh e 54-vjecarit Lefteri. Ky i fundit rezulton ndërtues, ndërsa më parë ka qene punonjës i administratës publike. Muajt e fundit Lefteri është kallëzuar madje dhe shoqëruar në Komisariat lidhur me një objekt në ndërtim e sipër në lagjen nr.1, por ende nuk dihen motivet e ngjarjes.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • A. N.: 05/12/2022 11:43

    Shteti qe eshte shtet kur nevojitet te fut tritolin edhe naten nqs ndertimi eshte pa leje. :)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

‘Butrinti’ në Kushtetuese, Zhupa: Ja deri ku jemi me procesin, na kanë institucionet e drejtësisë na kanë pranuar shqyrtimin e çështjes

‘Butrinti’ në Kushtetuese, Zhupa: Ja deri ku jemi me procesin, na kanë institucionet e drejtësisë na kanë pranuar shqyrtimin e çështjes