Tronditet Beogradi, vritet në atentat mafioz para shtëpisë ish-avokati i Millosheviçit

Tronditet Beogradi, vritet në atentat mafioz para shtëpisë ish-avokati i Millosheviçit

Avokati i vrarë Dragoslav Ognjanoviç

Dragoslav Ognjanoviç, 57-vjeç avokat i cili mbrojti në Hagë, Slobodan Millosheviç është ekzekutuar përpara shtëpisë së tij në Beograd. Policia serbe thotë se kemi të bëjmë më një ekzekutim mafioz nga ku i biri i avokatit mbeti i plagosur.

Avokati Ognjanoviç, ishte ndër më të njohurit në Beograd pasi gjatë karrierës së tij kishte mbrojtur shumë njerëz nga bota e krimit. Një prej klientëve të tij VIP ishte edhe ish-presidenti serb, Slobodan Millosheviçin, i cili doli përpara Gjykatës së Hagës për krime lufte. 

Sipas Ministrisë së Brendshme serbe, atentati ndaj Ognjanoviç ishte i mirëorganizuar dhe ndodhi para shtëpisë së tij në lagjen Novi Beograd. 

I biri që ka parë të gjithë skenën e krimit mbeti i plagosur dhe po merr trajtimin mjekësor. Pista paraprake e kësaj vrasje është përqendruar në konfliktet mes grupeve kriminale serbe dhe atyre nga Mali i Zi për kontrollin e tregut të drogës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Granit Xhaka në fushë, Zvicra mposht 1-3 Hungarinë dhe 'kap' Gjermaninë në Grupin A

Euro 2024/ Granit Xhaka në fushë, Zvicra mposht 1-3 Hungarinë dhe 'kap' Gjermaninë në Grupin A