Truku 'magjik' që do ju bëjë ta mbani bukën e butë dhe pa myk...shumë pak e dinë

Foto ilustruese

TIRANË- Një nga problemet më të mëdha që mund të përballet në shtëpiake është buka  e thatë, që nuk reziston më shumë se 24 orë...

Kjo sepse deri më tani është vepruar gabim. A e dini se as qeset plastike dhe as ato prej letre nuk ju ndihmojnë që ta mbani bukën e butë e aq më tepër rezistente ndaj mykut.

E dini se çfarë duhet të bëni? Në ndihmë ju vjen peshqiri i kuzhinës. Mjafton ta mbështillni bukën mirë dhe më pas futeni në kanistër dhe i thoni lamtumirë mykut, por edhe do të keni një bukë të butë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Eksperti italian: Koronavirusi thjesht është fshehur, është më mirë të mos rrezikojmë