Trump mosbesues: Numri i shifrave të COVID në SHBA është i ekzagjeruar

Trump mosbesues: Numri i shifrave të COVID në SHBA është i ekzagjeruar

Donald Trump

Presidenti në detyrë i SHBA, Donald Trump ka akuzuar Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve lidhur me shifrat e COVID-19, duke thënë se janë të ekzagjeruara.

Sipas Trump për këtë fajin e ka CDC, e cila shton se akuzon qëllimisht shifra të pasakta.

“Numri i rasteve dhe vdekjeve të virusit kinez është tepër i ekzagjeruar në Shtetet e Bashkuara për shkak të metodës qesharake të CDC krahasuar me vendet e tjera, shumë prej të cilave raportojnë, shumë të pasaktë dhe të ulët. “Kur keni dyshime, quajeni Covid”. Fake Neës”, shkruan Trump.

Nga fillimi i pandemisë deri më tani SHBA udhëheq botën sa i përket shifrave të COVID-19, me mbi 20 milionë të infektuar dhe 358 mijë viktima.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Juli: 04/01/2021 06:35

  Çe ka gjet ameriken me kete president,nje zot e di.Edhe ne oret e fundit si president,vetem ja fut kot.Me kete karagjoz,Putini tallte bythen.

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 04/01/2021 06:12

  I love Trump for so many reasons but one of them is when he made Serbian president to stand like a puppy in front of everyone and making promises about future diplomatic relation with Kosovo.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin