POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tundet territori i Iranit, një i vdekur nga tërmeti me magnitudë 5.6

Foto ilustruese

Një i tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë të shkallë Rihterit ka goditur territorin jugperëndimor të Iranit.

Bëhet e ditur se së paku një person ka humbur jetën dhe shumë shtëpi janë dëmtuar në disa fshatra nga lëkundjet e forta të tërmetit.

Epiqendra e tërmetit ishte 200 kilometra në jug-perëndim të Zahedanit, në një thellësi prej 26 kilometrash.

a.de./Shqiptarja.com
Komento