Tuneli i Llogarasë drejt përfundimit, Rama: Në jug, sa hap e mbyll sytë

Tuneli i Llogarasë drejt përfundimit, Rama: Në jug, sa hap e mbyll sytë

Punimet në tunelin e Llogarasë

Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje nga inspektimi në punimet e tunelit të Llogarasë në jug të vendit.

Rama shkruan se punimet janë drejt finalizimit dhe shumë shpejt do të shkohet në jug ‘sa hap e mbyll sytë’.

Tuneli do të lidhet me rrugën Orikum-Dukat dhe me Palas-Dhërmi dhe do të ketë 4 korsi.

Pritet që të lehtësohet mjaft qarkullimi i mjeteve me kalimin në këtë rrugë të re për në jug, megjithatë pas hapjes që parashikohet në fund të muajit tjetër, mjetet e tonazhit të rëndë nuk do të kalojnë në këtë tunel përkohësisht, por nga rruga e vjetër.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

E konfirmojnë në Itali, klubi i Serie A blen Alen Sherrin! 500 mijë euro për Egnatian

E konfirmojnë në Itali, klubi i Serie A blen Alen Sherrin! 500 mijë euro për Egnatian