Turneu amerikan, Lionel Messi humbet dy sfidat miqësore me Argjentinën

Turneu amerikan, Lionel Messi humbet dy sfidat miqësore me Argjentinën

Lionel Messi

Lionel Messi nuk do të jetë pjesë e kombëtares së Argjentinës në dy ndeshjet miqësore që ajo do të zhvillojë në datat 22 dhe 26 mars.

Lajmi është bërë zyrtar edhe nga federata argjentinase e futbollit, teksa Leo nuk ishte pjesë e grumbullimit të futbollistëve të publikuar nga tekniku Lionel Scaloni.

Messi vuan nga një dëmtim në kofshën e djathtë të marrë gjatë një ndeshje me Inter Miamin në Major League Soccer.

Kombëtarja kampione e botës do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në Shtetet e Bashkuara, ku më 22 mars në Filadelfia do të përballen me El Salvadorin, ndërsa të martën më 26 mars do të ndeshen në Los Angeles kundër Kosta Rikës.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Gjobvënie brenda burgut të Kretës! 3 shqiptarë shantazhonin të burgosurit me familjarët dhe shuma deri në 1000 euro

Gjobvënie brenda burgut të Kretës! 3 shqiptarë shantazhonin të burgosurit me familjarët dhe shuma deri në 1000 euro