Turqia akuzon Rusinë për spastrim
etnik në Siri

Kryeministri Ahmet Davutoglu, akuzon Rusinë për një “spastrim etnik” në veri të Sirisë, duke thënë se Moska është përkushtuar që t’i dëbojë banorët turq dhe sunitët, me qëllim që t’i mbrojë interesat ushtarake në rajon.
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Bie muri mbrojtës krah rrugës kryesore në zonën e Ujit të Ftohtë