Tutore prostitutash në Itali,vajza
nga Durrësi bën kthesën e madhe

Një tjetër këngëtare i është shtuar këtë vit të ri tregut muzikor shqiptar. Bëhet fjalë për vajzën nga Durrësi, Fabjana Hoxha, e cila promovoi pak ditë më parë këngën e saj të parë në emisionin ‘Zonë e Lirë’.

Por, kjo nuk është më e rëndësishmja, pasi gjithçka ‘fshihet’ në të shkuarën e saj. emri i Fabjanës rezulton jo i panjohur për drejtësinë italiane.

Ajo është arrestuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni, ndërsa në mediat italiane është zbardhur dhe dinamika e një ngjarjeje të bujshme, që ishte pikërisht sherr mes prostitutave, ku protagoniste ishte dhe shqiptarja.

VIDEO/Fabjana Hoxha në emisionin Zone e Lire

Policia ka studiuar dinamikën e ngjarjeve. Bëhet fjalë për dy shqiptarë, Fabjana Hoxha, 21 vjeç, dhe Florjan Prini, 23 vjeç. Të dy emigrant me dokumente të rregullta. Florjan Prini me precedent penal për favorizim dhe shfrytëzim prostitucioni. Banues në Torre Pederera, ku edhe janë arrestuar mëngjesin e të premtes, në kohën kur ata e kishin kthyer prostitucionin në biznes.

Ata do të dënohen për leksione, shfrytëzim dhe favorizim prostitucioni. Pretendonin një taksë ditore me 50 euro nga vajzat të cilat i nxirrnin në trotuar. Sherri ka ndodhur për shkak të mungesës së korrektesës. “Bëhet fjalë për një pagese 50 euro në ditë, të cilën vajza nuk ja ka dhënë përgjegjëses, dhe kështu ka ndodhur sherri, në qershorin e 2014-ës.”

hoxha
Fabjana Hoxha kur u arrestua në itali

d.c./shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?×

Lajmi i fundit

John

I nominuari për CIA-n: Kina "kundërshtare autoritare', sulmet kibernetike ruse thirrje për zgjim