Të dielën luhet 'el classico', Barcelona publikon listën e futbollistëve të ftuar, mungojnë dy lojtarë të rëndësishëm

Të dielën luhet 'el classico', Barcelona publikon listën e futbollistëve të ftuar, mungojnë dy lojtarë të rëndësishëm

Barcelona ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjen e ‘El classico’ që zhvillohet ditën e nesërme në Camp Nou në orën 21:00.

Ndeshja luhet në kuadër të javës së 26-të të La Ligas. Deri më tani, Barcelona do të ketë dy mungesa të rëndësishme gjatë ndeshjes, Ousmane Dembele dhe Pedri të cilët janë lënduar në stërvitjke.

Në dyshim për ndeshjen është edhe Karim Benzema i cili ka shprehur shqetësime.

Ndërkohë më poshtë lista e plotë e skuadrës katalunase për ndeshjen me Real Madrid:

Ter Stegen, Araujo, Busquets, Gavi, Leëandoëski, Ansu Fati, Ferran, Pena, Christensen, Alonso, Alba, Kessie, Roberto, De Jong, Raphinha, Kounde, Garcia, Balde, Pablo Torre, Tenas, Alarcon.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet