POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Masakër në një lokal në Kaliforni, 12 viktima, mes tyre sherifi i zonës dhe autori (VIDEO)

Të paktën 12 persona kanë mbetur të vrarë nga sulmi me armë në një lokal në Kaliforni. Mes viktimave është edhe sherifi i zonës Ron Helus, i cili ishte ndër të parët që iu përgjigj thirrjes për të shkuar në vendngjarje. Sipas dëshmive të para një person ka hyrë i armatosur brenda në lokalin Borderline Bar dhe Grill dhe ka qëlluar 30 herë me armë, duke lënë të vdekur 12 persona, dhe duke plagosur dhjetra të tjerë.

Mediat e huaja raportojnë se mes viktimave është edhe autori, por identiteti i tij ende nuk bëhet i ditur. Dëshmitarët tregojnë se fillimisht autori qëlloi me armë, e më pas hodhi tym dhe vazhdoi të shtënat. Disa prej njerëzve arritën të largoheshin me shpejtësi, duke thyer xhamat e dritareve.

Në vendngjarje ndodhet FBI-ja, e cila po heton ngjarjen e rëndë e cila është cilësuar si tragjedia më e madhe në atë zonë. Dyshohet se autori ishte një person rreth të 20-tave, ndërsa në lokalin ku ndodhi ngjarje ndodheshin të rinj të moshave 18, 19 dhe 20 vjeç.

vijon...

ke.mu./b.ha.
Komento