U arrestua 2 ditë më parë, teksa pritet ekstradimi në Shqipëri, Gjykata në Prishtinë lë në burg Fjolla Morinën! U dënua me 6 vite burg për trafikim armësh

U arrestua 2 ditë më parë, teksa pritet ekstradimi në Shqipëri, Gjykata në Prishtinë lë në burg Fjolla Morinën! U dënua me 6 vite burg për trafikim armësh

Fjolla Morina

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e sigurisë 40 ditë paraburgim për Fjolla Morinën, e cila u arrestua 2 ditë më parë, pasi ishte shpallur në kërkim për trafikim armësh, e dënuar në mungesë me 6 vite burg. Masa e paraburgimit do llogaritet prej momentit kur Morina është arrestuar me 19 korrik 2021.

Fjolla Morina u arrestua të hënën në lagjen "Emshir" të Prishtinës, ndërsa një ditë më parë, avokati i këngëtares, Fanol Krasniqi, u shpreh se ajo u arrestua në mënyrë çnjerëzore para të gjithë lagjes dhe se nuk ishte thirrur paraprakisht që të paraqitet në Polici lidhur me kërkesën e ekstradimit nga autoritetet shqiptare.

Për vendimin për ekstradimin e Fjolla Morinës në Shqipëri, avokati u shpreh nuk është i ekzekutueshëm, pasi ajo nuk është dënuar me vendim të formës së prerë.

Fjolla Morina u arrestua më 19 shtator 2020 në pikën kufitare të Morinës, pasi në çantën e dorës iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me 23 fishekë, ndërsa na bagazhin e makinës iu gjet një tjetër pistoletë e llojit çakmak. Këngëtarja po udhëtonte me një makinë “Audi Q7”, mjet të cilin ia kishte dhuruar i dashuri vetëm pak ditë para vënies në pranga.

Bashkë me këngëtaren u arrestuan edhe biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi i saj Fitim Muji. Pavarësisht se ishin në të njëjtin mjet me të, Morina i shpëtoi dy djemtë nga përgjegjësitë, teksa deklaroi se ata nuk kishin asnjë dijeni për armën dhe se këtë të fundit e kishte dhuratë nga një mik i dashur që nuk jeton më.

/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Trendeline dhe Kenge: 22/07/2021 07:44

  "Tutu" uroj qe ato arme, te shkrehen ne koken tende ne fillim, pastaj te Fanolit, qe mbron kete transvestitin me emerin Fjolla.

  Përgjigju
 • Tutu: 21/07/2021 15:34

  Si nuk ju vjen turp… nje denim i tille per nje femer artiste… ne shqiperi armet mbahen si bizhu rrugeve nga kriminelet, dhe policia nuk ben gek… gjetet nje femer dhe treguat dhembet e krimbur nga ligesia dhe injoranca ballkanike… mjaftonte nje gjobe dhe mjaft..!!

  Përgjigju
  • Ok: 22/07/2021 05:40

   Pse mor zotri mjaftonka vtm nje gjob Sipas teje per Morinen meqe ma qenka V.I.P Po pra vip dhe trafikim arme duke shfrytezuar vip-llekun

  • shefi i nr 1: 21/07/2021 17:05

   o tutu o cop injoranti pse u dashka ti vihet vetem nje gjobe asaj pse po ben kontrabande armesh?pse bytha e saj kujton se ne dogane nuk e kontrollojne se esht kjo qe esht?e di ti sa nga keta vipat xhirojne me gjera kontrabande vetem per ate qe nuk i kontrollojne? hik mor cop injoranti se aren e ka kush nuk esht njeri i drejte e qe shef punet e veta e ushqehet me djersen e ballit. kjo zhulsja jo nje por dy arme per cfar i donte kur esht e rrethuar me bodigarda?dhe me dy meshkuj dhe 2 pistoleta ne makine nuk te shkon mendja qe jane armet e tyre?kjo esht vetem fasada per ti shpetuar kontrollit doganor.o tutu rri i qete se do dali shpejt por nje nga keta armet do perfundnte ne ndonje krim se nuk mbahen armet per pordhe.kush ka mizen ne ksule e mban armen

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

'Maratonomaku' Kristjan Asllani në qendër të kritikave, gazetari italian: Ai e bëri të tijën, shokët jo

'Maratonomaku' Kristjan Asllani në qendër të kritikave, gazetari italian: Ai e bëri të tijën, shokët jo