Biznesmeni i arrestuar për vrasjen e dyfishtë në Laç u zbulua nga ADN-ja, e tradhtoi njolla e gjakut, i skeduar më parë (Detajet)

Report Tv mëson se Eduart Lamaj 30 vjeç, që u arrestua për vrasjen e mikut të Ervis Martinajt, Bujar Lika dhe Paulin Gjergjit në Laç është zbuluar nga njollat e gjakut në hotelin që u krye vrasja e dyfishtë.

ADN-ja e gjakut në hotelin ku u krye vrasja e dyfishtë ka identifikuar Eduart Lamajn si personin i cili ka hapur zjarr ndaj dy viktimave dhe që mbeti i plagosur. Pas rezultateve të ADN-së policia ka monitoruar familjen e Lamajt për të shkuar te gjurmët e 30-vjeçarit dhe mjekët te spitali 'Amavita'.

I riu nuk është person i panjohur për policinë e Lezhës. Ai ka qenë i skeduar më parë për disa vepra penale. Gazetari i Report Tv në Lezhë, Elvis Hila raporton se familja Lamaj ka një biznes në Laç, fabrikë sallami vetëm pak kilometra nga vendi ku ndodhi vrasja e dyfishtë.


Lajmi kryesor:

Mjekët e spitalit privat operacion ilegal atentatorit në Laç, PAMJET kur bashkëpunëtoret e tërheqin dhe marrin në krah pasi u plagos! (Kush është i arrestuari)


  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Një natë pa Beatrixën, ja çfarë i tha Donaldi-Egzonës në oborrin e shtëpisë së 'Big Brother'