Tiranë, u arrestuan për mashtrim ndaj qytetarëve, lirohet biznesmeni dhe gruaja e tij

Tiranë, u arrestuan për mashtrim ndaj qytetarëve, lirohet biznesmeni dhe gruaja e tij

Gjykata e Tiranës

Gjykata Penale e Tiranës ka liruar biznesmenin e ndërtimit, Rrapush Hoxholli, dhe bashkëshorten e tij, Vjollca Hoxholli, të cilët u arrestuan tre ditë më parë për mashtrim.

Shkak për këtë vendim të gjykatës është bërë mosha e madhe e biznesmenit Hoxholli, i cili është 75 vjeç. Për këtë arsye, referuar Kodit Penal, ndërtuesi do të hetohet në gjendje të lirë, së bashku me bashkëshorten e tij 56-vjeçare.

Çifti i bashkëshortëve mashtronin qytetarët shkodranë, duke iu shitur të njëjtin apartament disa njerëzve njëherësh, ndaj dhe u arrestuan për llogari të policisë së Shkodrës. Por kjo nuk është hera e parë që Rrapush Hoxholli arrestohet. Ai është vendosur në pranga për herë të fundit në vitin 2015, po për të njëjtat akuzat nga policia e Durrësit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • johnny: 11/05/2018 11:51

  Po pra mosha e madhe ... eshte leku vlla i ka dhene nje 10.000 euroshe te mire per te caktuar masen e sigurimit ndjekje ne gjendje te lire. Rrapushi eshte kryemashtrues dhe si i tille rezulton i denuar me pare per te njejtin krim duhej te ishte caktuar masa e sigurimit arrest ne burg.

  Përgjigju
 • Fredi: 11/05/2018 11:10

  Po parate e te mashtruarve ku jane? U pa puna, do ve dhe une gjyshin te mashtroje se nuk e fut njeri ne burg per efekt moshe. Parate do i mbaj per vete hahahah Gjykata te mbaruara

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Biden: Jam i gatshëm të flas me Putin vetëm nëse do i jepte fund luftës

Biden: Jam i gatshëm të flas me Putin vetëm nëse do i jepte fund luftës