U dëbua nga Italia për terrorizëm, rrëfehet shqiptari: Nuk jam ekstremist, ja pse më largoi Salvini

Muhamed Mekaca nga Kosova pak ditë më parë u dëbua nga qeveria italiane nën akuzën se është pjesëtar i një organizate ekstremiste. Vetë ministri Matteo Salvini ka konfirmuar këtë lajm përmes një postimi në Facebook. 

Mekaca tha se kjo i është bërë për shkak se pushtetarët italianë janë racistë. Bashkë më të nuk u përzunë edhe tre fëmijët dhe gruaja e tij të cilët po vazhdojnë të qëndrojnë në Siena të Italisë, raporton Klan Kosova.

Mendoj se u dëbova se jam praktikues i fesë islame, e kemi xhaminë dhe në të gjendet qendra kulturore ‘Restelica’, nuk e di pse. Në dekretin e zëvendës kryeministrit italian është thënë se unë jam i rrezikshëm për qytetarët në Itali.

Unë nuk jam i rrezikshëm, nuk i përkas asnjë organizate dhe nuk e përkrahi ISIS’in”, ka thënë Muhamed Mekaca.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • EHO: 11/08/2019 08:19

  Bashke me qytetaret e tuaj keni dhane prova qe jeni mosmirenjohes Amerikes qe ju bani shtet dhe ju largoi pushtuesin Serb,mos harro se vellezerit tuaj shkuan si budallenj duke luftu ne Siri per allahun dhe lane jeten jo per Kosoven por per Sirine.

  Përgjigju
 • adamo311: 11/08/2019 05:08

  Une nuk kam fakte, prandaj nuk te gjykoj!!! Ti e di te verteten, tashi do te kesh kohe te mendosh, ndaj kujt mbane pergjegjesi, perse ke braktisur Kosoven, familjen, rrethin,...,etj. Inshallah e realizon ate, te cilen e meriton!

  Përgjigju
 • tim: 10/08/2019 23:29

  po me mirë të mirre më shkence dhe kulture shqiptare se sa me fe dhe kulture arabe more i nderuar kosovarë ...

  Përgjigju
 • XXX: 10/08/2019 23:23

  Ik ore malok koktrash. Legen muti.

  Përgjigju
 • Sunit: 10/08/2019 23:21

  Shume mire ta ka bere more sunit,ik ke baba erdogan se ke xhami sa te duash ptuuuuuuuuu

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nesër KPA shqyrton fatin e Luan Dacit, ONM kërkon shkarkimin pas dënimit deri në Gjykatë të Lartë