I shoqëruar nga Manastirliu dhe Veliu/ U dëmtua në sy gjatë protestës, efektivi i policisë niset për në Turqi për ndërhyrje të specializuar

I shoqëruar nga Manastirliu dhe Veliu/ U dëmtua në sy gjatë protestës, efektivi i policisë niset për në Turqi për ndërhyrje të specializuar

Ogerta Manastirliu, Fadil Allaraj dhe Ardi Veliu

Efektivi i policisë së Shtetit, Fadil Allaraj i cili u dëmtua në sy gjatë protestave të zhvilluara në Tiranë për vrasjen e Klodjan Rashës është nisur në Turqi mbrëmjen e djeshme për tiu nënshtruar një ndërhyrjeje tjetër.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama i cili ka postuar në Facebook disa foto të tij në aeroport.

Efektivi i policisë ishte i shoqëruar gjithashtu dhe nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu të cilët e kanë përcjellë deri në aeroport.

Fadil Allaraj u dëmtua gjatë ditës së parë të protestës në Tiranë ku një cop xham i hyri në sy duke i rrezikuar kështu dhe shikimin.

Menjëherë ai iu nënshtrua ndërhyrjes së parë kirurgjikale në shërbimin e Okulistikës, por dëmtimi ishte i rëndë dhe i duhej dhe një ndërhyrje tjetër e dytë.

Në një vizitë që Kryeministri Rama zhvilloi në QSUT, për të parë nga afër gjendjen e policit Allaraj, ky i fundit gjatë bisedës ka thënë se "Më e keqja kaloi. Kisha frikë se nuk do të shihja më fare. Në Turqi më kanë dhënë një shpresë”.

E.M./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tosi: 16/12/2020 15:10

  O jarebi Floida kerpaces i rafte panuklla qe nxiti llumin e Astirit dhe demtuan rende policin, shkofte ne ferr kjo naziskine e Jales.

  Përgjigju
 • redi: 16/12/2020 11:43

  Kur sheh policin me sy te humbur eshte keqardhje e madhe.Pse dhune ndaj policise.A ka filluar hetimi dhe per kriminelin qe e qelloi.Po sikur polici ta kishte demtuar kriminelin cfar do flitej.Per krimin nuk ka tolerim Asnje pron9ncim nga opozita per policin.Kjo nuk eshte dem9kraci.Polici mbron qytetaret dhe jo politiken.Sherim te shpejte or djale

  Përgjigju
 • polici eshte hero: 16/12/2020 11:19

  E di gjithe Tirana dhe Shqiperia qe e gjithe kjo u be per politike.. Polici u be kok turku per politike se bashku me policat e tjere. I pame videot mbreme dukej qarte qe polici po bente detyren, fatkeqit i kishte ardh dita nuk kish dal as per kafe e as per cigare ne 1 te nates. Nuk kishte asgje te pakuptimte apo te pashpjegueshne si na tha Rama me Lleshaj.. Nje ngarje e remdomte qe ndodh cdo nate ne Evrope e Amerike. Politikanet dhe media fusin turinjte per poltike ne nje ngjarje policiore u qelb cdo gje.. Nxirreni policin o plehra nga burgu e morret ne qaf kot.

  Përgjigju
 • DURRES: 16/12/2020 10:17

  Edi Rama YLL .

  Përgjigju
 • Bes: 16/12/2020 09:10

  Ke falenderon o hallexhi ate qe te la sakat se te nxori ne protest me duar ne xhepa qellimisht qe te demtohesh se i duheshin deshmor axhendes po te kishe len jeten do ishte akoma dhe me mire per qeverin, po dhe kshu me nje sy e ke plotsu planin te ka regullu qeveria dhe nje pension special kur te kthehesh.

  Përgjigju
 • kaltra: 16/12/2020 08:42

  Shërim të shpejtë efektivit të policisë.Do zoti i shpëton syri !!!

  Përgjigju
 • Covid 19: 16/12/2020 08:35

  Jo tufa tufa o qeveritareeeeeee, se po ju thy ne dysh komiteti eksperteve. Rrini larg e mbani distancen.

  Përgjigju
  • kapucini i brishte i mecugorjes: 16/12/2020 09:06

   kush komitet?? Po keta jane komiteti vete a i vrare

 • Vito i Orneles se Varuzhanit: 16/12/2020 08:26

  Une shoh vetem Manastriliun qe ben poza. Me kete ministre shendetesie ta harrroje Rilindja voten time.

  Përgjigju
 • Sje burre: 16/12/2020 07:37

  Vetem burr nuk bahesh kurr o km. Patem shpresa shume tek ty por po del fix siç je dhe siç pritej. Mashtrues, i pa burre, i pa nder, i pa cipe, dhe shume i dobet.

  Përgjigju
  • nora: 16/12/2020 08:45

   rrofte Sali berisha

  • Respekt: 16/12/2020 08:34

   Respekt për këtë shkrim!

 • Sondazhi i ditës:

  Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Kievi: Rusia po përgatit një ofensivë të madhe për 24 shkurt, ditën që shënohet 1 vit nga nisja e luftës

Lufta/ Kievi: Rusia po përgatit një ofensivë të madhe për 24 shkurt, ditën që shënohet 1 vit nga nisja e luftës