U dënua me 3 vite e 4 muaj burg për shpërdorim detyre, Jaeld Çela rekurs, kërkon ndryshim të vendimit

U dënua me 3 vite e 4 muaj burg për shpërdorim detyre, Jaeld Çela rekurs, kërkon ndryshim të vendimit

Jaled Çela

Ish-kreu i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela ka depozituar në Apelin e GJKKO kërkesën për rekurs duke kundërshtuar vendimin Gjykatës së Posaçme që e dënoi me 3 vite e 4 muaj burg për shpërdorim detyre.

 ‘Komunikohet në mënyrë të përmbledhur se, sot më datë 21.04.2022, në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, u depozitua dhe u regjistrua rekursi nr. 74, datë 21.04.2022, paraqitur nga i pandehuri J.Ç., ndaj vendimit nr. 03, datë 04.02.2022 të Gjykatës së Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me të cilin u deklaruan fajtorë të pandehurit S.T. dhe J.Ç. për veprat penale të parashikuara nga nenet 283/a/1, 28/4, 333/a/2 dhe 334/1 të Kodit Penal', thuhet në njoftimin e GJKKO.

Jaled Çela u dënua me 5 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar do të kryej 3 vite e 4 muaj burg, për akuzën e shpërdorimit të detyrës. Çela akuzohej se ka mbajtur lidhje me Moisi Habilajn dhe ka ndërhyrë në policinë Vlorë që drejtonte që të mos pengohej aktiviteti i kultivimit të kanabisit. Dosja e Jaeld Çelës dhe ish ministrit Saimir Tahiri u gjykuan nga Apeli i GJKKO më 4 shkurt 2022.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kokuqi: 23/04/2022 13:44

    Spaku te hetoj te gjitha poshtersit qe ka bere ky palo drejtor qe vuri ministri i koruptuar pse spaku nuk i mere vidjot e vrasjeve qe ky drejtor i mbante ne polici dhe u merta leket maskarenjve si dhe keta te tjeret qe nuk i hapin dhe ti arestojne kriminelet po rine me ta turp per policine dhe per prekurorine qe dhe ata me ta rine

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë