U emërua pak ditë më parë drejtor burgu në Vlorë, dënohet për shpërdorim detyre Egon Velaj

VLORE- Vetëm pak ditë pasi u emërua si drejtues i IEVP Vlorë, Egon  Velaj është dënuar me 6 muaj burg nga Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë. Ai akuzohet për shpërdorim detyre gjatë kohës kur ka ushtruar të detyrën e drejtorit të Aluiznit në Vlorë.

Gazetari i Report TV Armand Xhelili raporton se dënimi i Velajt është konvertuar në 12 muaj shërbim prove. Vendimi për Velajn është dhënë nga trupi gjykues me prokuror Anton Pali dhe gjyqtare Atalanta Zeqiraj.

Egon Velaj kishte vetëm një javë që ishte emëruar nga Ministria e Drejtësisë në krye të burgut të Vlorës.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kastriot Muço: 25/01/2020 00:55

  Keto gjera i ka nxitur nje avokat qe eshte ish spiun sigurimi qe quhet Kastriot BrahimMuço i cili ka qene dhe hetues i Havzi Nelaj. Kjo eshte publike. Kastriot Brahimuço eshte vellai i Marsela Çaçit e cila ka marre nje leje abuzive nga Bashkia Vlore. Ky Kastriot BrahimMuço kur ka qene hetues i Havzi Nelaj mbante mbiemrin Muço, pra atehere eshte quajtur Kastriot Muço.

  Përgjigju
 • Dibra Justin: 12/11/2019 11:21

  Keto lajmet i shperndan nje i pashkolle qe i duket skenarist dhe qe eshte mish i njome per dike qe ka shume pushtet. Dmth pervec skenarist punon dhe dylber.

  Përgjigju
 • Koha Jone: 09/11/2019 23:28

  Pse nuk i botoni komentet.???

  Përgjigju
 • Sinan Baçi: 06/11/2019 13:00

  A moj vlor qe ha femijet e tu. Spiunlleku ne vlore eshte zanat dhe kenaqesi sidomos per fhastin Kuc kurvelesh dhe lelin qe ka lene mjeker ti ngjaj rames. Kete drejtorin e burgut do ta kete leshuar rama ashtu si leshoi tom doshin.ahahagagaga. Ja sa te vine zgjedhit e tjera dhe leli mjekercjapi dota pi te dredhur te buronja ne kuc se doktor ska qen ndonjeher. Si U tha Edi mashtrusi pronarve te ligjshen te lungomare ne vlor, ose bejme pallat bashk ose janu bera lulishte dhe sot u be lulishte. Vlora ka humor shume po me shum e ka prishur lumi i vlores dhe njerzit qe zbriten poshte i solli enver komunizti. Posht spiunat e lumit t vlores qe prishn vloren

  Përgjigju
 • Marakana: 05/11/2019 20:36

  Tan LeLi ka vite q godet te gjith ne vlor dhe kjo esht strategji e vllait qe vdiq shpirtiziu Edi leli (allahu e meshiroftw)

  Përgjigju
 • Titi caci: 05/11/2019 01:36

  Po e kupton dhe bufi qe kjo eshte loje e Dritan Lelit me kete goditje i ben dem Damin Gjiknurit te cilin se ka per vete.Ksaj radhe Dritanit i plasi bomba ne dore dhe do i kushtoje shtrenjte ta Rama kjo goditje qe i beri burgjeve. goditi ministren po se kupton dritani dhe e goditi duke paguar Marsela Çacin gruan llapaqene qe me 50 mij leke bertet per ke te doje dritani.

  Përgjigju
 • Tragjasi: 31/10/2019 09:50

  Mos harroni qe Prokuroria e Vlores e do te pjekur Dritan Lelin po ja dhe pak... dhe fakti qe i ka dhene leket te kroptuarrs Atalanta Zeqiraj per kete rast mos kujtoninse nuk e dine njerzit.

  Përgjigju
 • Havzi Nelaj: 31/10/2019 01:00

  Ka dale Marsela Çaçi me çarçaf telendarja e vlores qe rrahu vjehren Sanien dhe jane bere familarisht bolori ne lagje. Turpi i Marseles dhe i Titi Dudumit nuk ka te sosur. Pervec se i zuri frymen pallatiti 1098 ne vlore me 3 ndertime pa leje tani del dhe bertet me porosi te spiunit te sigurimit vellait te saj Kastriot Brahimucos, hetuesit te Havzi Neles. O people ta dini ju ky Egoni ka nja 10 vjet qe nuk flet fare me Fate Velaj dhe sa per dijeni jane kushurinje te 10-te.

  Përgjigju
 • Anonim: 25/10/2019 01:00

  Asnje dite burg nuk do bej , po eshte ne sherbim ptove , kupni ca behet apo jo?

  Përgjigju
 • Rilindas: 24/10/2019 09:56

  Rilindja qe doni ju se ne nuk e duam kete Rilindje. Kjo Rilindje ngjet me teper me Rilindjen e Partise se Punes ne vitet 50

  Përgjigju
 • Goni: 24/10/2019 08:53

  Rrofte sherbimi proves dhe rilindja qe nuk po shofin burg me sy keta

  Përgjigju
 • emigranti: 24/10/2019 05:20

  uaaa kushuriri i Fatmir Velaj deputetit eshte ky ore?! Po Faten e kemi edhe dipllomat kulturor ...

  Përgjigju
 • God: 24/10/2019 00:26

  O jeni budallanj ose nuk di cfar te them Pse u dashka qe ku Fate muti si e ka emrin te emeroje kusherinj te tille poste te tilla Sinqerisht me vjen keq per disa emerime qe beni

  Përgjigju
 • Gunbardhet: 23/10/2019 23:00

  Hahahahaha djali xhaxhait te Fate Velajt elektricistit qe u be piktor po deshtoi dhe tani eshte turrur per te vjedhur me kushurinjt drejtora

  Përgjigju
 • Gento: 23/10/2019 22:58

  Na mbyten hajdutet rilindas...

  Përgjigju
 • Humor Shqipëtar: 23/10/2019 22:23

  Hahahahahahaha ky nuk do lodhet fare direkt nga zyra në qeli..

  Përgjigju
  • Hajduti: 25/10/2019 00:52

   Sherbim prove ështe nuk quhet burg kot e keni

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan