U godit 10 herë me thikë, transportohet drejt spitalit të Traumës 30 vjeçari që u sulmua nga kunati i tij në Vlorë

U godit 10 herë me thikë, transportohet drejt spitalit të Traumës 30 vjeçari që u sulmua nga kunati i tij në Vlorë

1670188005_henidri.JPG

Njëri prej të plagosurve me thikë mbrëmjen e djeshme në lagjen Çole pikërisht 30 vjecari Albion Braushi është nisur në orët e para të mëngjesit drejt Tiranës. Plagët e marra në trup janë kritike për jetën Është nisur për një mjekim më të specializuar.

Edhe babai i tij 62 vjecari Xhevdet Braushi ndodhet për momentin në reaminacion pasi gjendja e tij shëndetësore është më e stabilizuar por nuk mund të paraqitet as ky i fundit si jashtë rrezikut për jetën pasi plagët në trup janë të mëdha. Autori i sulmit, Rildi Kocja dyshohet fillimisht të jetë konfliktuar me Albion Braushin mbi të cilin mendohet se ka goditur rreth 10 herë më pas është futur në sherr dhe babai i tij i cili është goditur disa herë në bark gjoks dhe këmb.


Lajmi kryesor:

Plagosi me thikë vjehrrin dhe kunatin, arrestohet dhëndri 27 vjeçar në Vlorë! Babë e bir në spital, djali në gjendje të rëndë transportohet te ‘Trauma’


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë