U hoq si pronari i një lokali e i premtoi 23-vjeçares greke punë, por e mbajti peng në banesë dhe e shfrytëzoi për prostitucion, në pranga i riu shqiptar në Greqi

U hoq si pronari i një lokali e i premtoi 23-vjeçares greke punë, por e mbajti peng në banesë dhe e shfrytëzoi për prostitucion, në pranga i riu shqiptar në Greqi

Foto ilustruese

GREQI- Një 33-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur ka rënë në pranga e policisë greke pas duke u hequr si pronari i një lokali nate e duke e mashtruar se do i ofronte punë, mori peng në një apartament një 23-vjeçare greke ku e shfrytëzonte për prostitucion.

Mediat greke shkruajnë se 23-vjeçarja greke pranoi ofertën e punës që i ishte dhënë nga i riu shqiptar, po u detyrua të bënte deri në 4 takime me meshkuj të ndryshme në ditë për shumën prej 150 eurosh, ndërsa tutori sa herë që mungonte në banesë, i vendoste roje për tu siguruar që ajo nuk do ikte.

E reja, pas tre muajsh, ka arritur që të arratiset dhe të shkojë në polici për të denoncuar të gjithë ngjarjen dhe pas kësaj,  33-vjeçari shqiptar u identifikua nga autoritetet greke dhe u arrestua.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • samiu: 08/01/2023 18:17

    mir ja kabo

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik