U kap me 3.5 kilogramë kanabis, por arriti të arratisej, policia greke në kërkim të 41-vjeçarit shqiptar

Jorgo Rrenjollari

Policia greke është në kërkim të Jorgo Rrenjollarit, 41-vjeçarit shqiptar, i cili u kap me 3,5 kilogramë kanabis, por arriti të arratisej.

Mediat e vendit fqinj, kanë publikuar edhe fotografinë e shqiptarit të bashkëngjitur me një numër, ku përmes tij çdo njeri nëse ka informacion mund ta ndajë me policinë në mënyrë që të kapet shqiptari.

Rrenjollari, së bashku me bashkëpunëtorin e tij po udhëtonin me një makinë e cila ishte prej disa kohësh nën vëzhgimin policisë. Kur 41-vjeçari e zbuloi “kërciti” jashtë makinës dhe me vrap arriti t’i largohej policisë. Nga ana tjetër bashkëpunëtori i tij 37-vjeçar pavarësisht përpjekjeve për t’u larguar me makinë, nuk ia doli dhe shumë policia e vuri në pranga.

Nga makina fluturoi edhe një çantë ku blutë e Greqisë zbuluan se kishte 3,5 kilogramë kanabis, gati për shitje.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Agjencia Standard & Poor’s vlerëson Shqipërinë në ‘B+’! Ministrja e Financave: Rimëkëmbja ekonomike e Shqipërisë në vitin 2021 ishte e fortë