U kap me 380 mijë euro në shtëpi dhe doli në përgjime për korrupsion, Apeli lë të lirë mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Apelit ka lënë të lirë shefin e kardiokirurgji-së në QSUT, Edvin Prifti. Në fuqi mbetet vetëm masa e pezullimit nga detyra e mjekut.

Mësohet se Apeli ka lënë në fuqi 'arrestin me burg' për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe avokatin Aldo Tabakun. Sakaq Apeli ka lënë në fuqi arrestin me burg edhe për Manuela Mallkuçin dhe 7 të pandehurit e tjerë.


Lajmi kryesor:

U kap me 380.000 € cash dhe përgjime për korrupsion, Apeli i GJKKO liron mjekun Edvin Prifti, gjyqtarja Enklejda Hoxha mbetet në burg


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Elbasan, Kodheli: E turpshme, nuk mund të bëhet vetëgjyqësi se nuk jemi në komunitet primitiv! Në Tiranë marr më shumë se 10 mijë vota