2 herë me celular në qeli! Kreu i burgjeve kërkon izolimin me tre muaj të Astmer Bilalit

Pasi ju gjet celularë në qeli, ish kampioni i boksit Astmer Bilali i arrestuar si pjesë e grupit ‘’Bajri’’,do të izolohet për tre muaj në regjim të posaçëm në burg pasi ka shkelur rregullat. Vendimi për izolimin e Bilalit është dhënë nga gjyqtari Gerdi Hoxha i cili ka miratuar kërkesën e prokurorisë në këtë referim penal.

Ndërsa vendimi për të izoluar Bilalin mban datë 25 shtator 2019 firmosur nga kreu i burgjeve Agim Ismaili. Por cilat janë motivet që kanë çuar në izolimin e Bilalit me vendim gjykate?

Sipas kërkesës së siguruar nga Report Tv rezulton se gjatë një kontrolli në qelin e Bilalit rezulton se më 20 maj 2019 i është gjetur celular si send i ndaluar. Në një kontroll të dytë i cili daton më 13 shtator 2019 atij i është gjetur sërish celularë. Por këtë herë nga deklarimet rezulton se ku celular është marrë përsipër si pronë e Astrit Vocit një të dënuari në 313.

Policia e burgjeve se ka besuar këtë version dhe ka nisur hetimet për deklarime të rreme ndërsa me firmë të drejtuesit Agron Ismaili është caktuar që Astmer Bilalit të izolohet për tre muaj.

ReportTv ka mësuar se izolimi do të ndodh në burgun e fierit dhe atij do ti mohohen kontaktet me familjarë, shok e të afërm si dhe do të ketë akses të kufizuar dhe të monitoruar për gjatë 24 orëve me kamera.

Dokumenti që vërteton dënimin e Astmer Bilalit në burg

Astmer Bilali, ish boksier i Vllaznisë, ra në qendër të vëmendjes së mediave kohë më parë kur mbeti i vrarë në një atentat shoku i tij Arjan Ferracaku teksa kalëronte pikërisht në resortin e Astrit Bilalit. Në ngjarjen e rëndë, Astmer Bilali ndodhej me Ferracakun kur ai mbeti i vdekur nga plumbat në distancë, dhe u dyshua se ishte pikërisht Bilali shënjestra e autorëve që ngatërruan objektiv. Ai u arrestua në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër nga FNSH dhe RENEA, si pjesë të "Bajrave", e ndërsa akuzohet për një sërë veprash penale. Vetëm pak kohë më parë, iu ekzekutuan në derë të shtëpisë babi dhe xhaxhai, Astrit dhe Ibrahim Bilali.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meli: 01/10/2019 23:33

  Mir qe ktu nk funksionon shteti Po ju gazetart pse nk int ma sh x gjanat para se me ba lajm me rrenat qe ju serviren ntav sa merreni me asmerin ma Mir flit i per poshtersinat e shtetit se nk kan fakte Po Jan tu denu kot se skan for. Mu Marr me peshqit e medhenj e merren me kyt e ju qe flitni ja kshu ja Ashu kur sdini ma Mir rrini ne heshtje ju si gazer nk bani keq mu int ma sh x lajmey qe hedhni see gjynah me kta gjana qe ban ky shtet legen tu Marr nqaf njz

  Përgjigju
  • Per melin: 02/10/2019 08:50

   Fiks. Marrin njerez ne qaf kot. I mbajn ne burg pa prova

 • zef: 01/10/2019 23:31

  musliman shkodre, llum me pak fjale

  Përgjigju
  • Per zefin: 05/10/2019 00:52

   Shka ndrro emrin shife vedin Mir npasqyr manej fol x muslimant mas ha mut kot se jeni msu ju me e hanger katolik me bes KU ka trradh Jan Po prototipat si puna jote e ulin at Fe krejt gjyna me Marr frym ti

  • Genti: 01/10/2019 23:56

   Muslimanet ta kan shkerdhu motren mor zef kaurri

 • Rrrropt: 01/10/2019 17:25

  Po frenat i ka tjeter kush aty

  Përgjigju
 • Eni: 01/10/2019 16:26

  Ky do jet terbu aty , mezi pret me dal e me gjet braqen

  Përgjigju
  • 007: 06/10/2019 22:12

   Mas bardhit kush e ka rrallen !

  • Kirasi tjeter: 06/10/2019 13:01

   Cil burra shoku astrit kurmema kujtim vajushi mir alia mond batrri boran bercama me gru dy ferracakt baq e tit bilali Tan kto jan pre n bes prej licve Etj etj Skan qit pushke burrnije lict Bardhin ju a vravi tjeter kush

  • Kiras: 01/10/2019 18:29

   Ky ta po gjen naj azil ma merr mendja,sa per bracen shume dojn me e gjet po veshtir e kan pas deri me sot burra ma te zgjuar,jo ma ky bukshkels ordiner.

  • Eniiii: 01/10/2019 17:24

   Del shpejt dhe e gjen. E tre muj del

 • heyy: 01/10/2019 15:12

  kur ndihesh ne rrezik behen levizje te tilla,eshte thjeshte nje perpjekje per te terhequr vemendjen,bukur djali

  Përgjigju
  • Per heyy: 14/10/2019 21:52

   Per ca mu ndi ne rrezik kur asht ne qeli me tan shoket ma te mire Shifni filma shum ju

  • Per heyy: 05/10/2019 00:53

   Nk a tu u lujt telenovel o tipi mas flitni pa lidhje

 • tironci: 01/10/2019 14:34

  Nuk ha menja te mori frena te 313 ai ,se eshte ujku parkut aty e sbesoj se e ha dot ky . se kon honger dot burra me te mire

  Përgjigju
  • O lale: 01/10/2019 17:40

   Kush esht ky ujku parkut mo. Jo po ujku cerrikut

  • O tironc: 01/10/2019 17:23

   Po frenat i merr tjeter kush aty e nomin e ha ky kot

 • Trtrss: 01/10/2019 12:39

  Ka marr per kot Astmeri

  Përgjigju
 • Kojshija: 01/10/2019 11:52

  Hahaha!! Ruaje energjine per ma vone Astmer se tash po te duhet!!

  Përgjigju
  • O bablok: 16/10/2019 10:10

   Pse kshu qe? Per nje makine ka shit te tjeret? Turp

  • Babloku: 15/10/2019 17:14

   Po ca energjije ka aj legen,vravi axhen e shokun npabesi per nji makin qe ja blenen bakret,tash po e shifni energjin e kti barboni

  • Per kojshine: 13/10/2019 14:39

   Ti do jesh Bajrami se je kojshi i mire

  • X kojshin: 05/10/2019 00:54

   Nk I marojn energjit atij pa merak mas e vraj trunin merry me jeten tane e nqs ke nevoj tjep edhe ty energji aj djali

  • o kojshi: 01/10/2019 18:16

   ti je kojshija i tanve mduket,apo ban muhabet kafesh??

 • Sondazhi i ditës:

  Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’