U kap në Rinas me pistoletë në valixhe, Gjykata e Tiranës lë në burg të riun nga Kosova, zbardhet dëshmia

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg të riun nga Kosova Daors Gashi, që u kap me armë zjarri në vijën e kalimit kufitar të Rinasit, me destinacion Italinë.

Para togave të zeza ai ka mbajtur të njëjtin qëndrim sikurse para OPGJ, se çanta ishte e tij por nuk e ka futur ai psitoletën brenda. Sipas Prokurorisë së Tiranës, më datën 20.06.2024, në oren 07:10 gjatë skanimit në pikën e operimit, udhëtarit Daors Gashi, që udhëtonte nga Tirana për në Romë-Ciampino, është vënë re në dukje imazhi i një arme zjarri pistoletë.

Në lidhje me këtë fakt janë njoftuar shërbimet policisë, të cilët pasi kanë marrë kontakt me punonjësit e sigurisë së skanerit, këta të fundit kanë treguar bagazhin dhe personin që i përkiste bagazhi.

 Nga punonjësit e policisë është kryer identifikimi i këtij shtetasi, dhe rezulton se bashkë me këtë shtetas ka qenë duke udhëtuar edhe shtetasi E.H. Nga kontrolli në vijën e dytë, u konstatua se në çantën e shpinës së Gashit ndodhej një armë zjarri e llojit pistoletë e markës “Blo W Mini Mood 2003”, kalibër 8 mm, me krehër brenda të cilit ndodheshin 2 (dy) fishekë.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Shërbimi Sekret pranon se kishte refuzuar masa shtesë sigurie për ish-presidentin Trump në vitet para atentatit

Shërbimi Sekret pranon se kishte refuzuar masa shtesë sigurie për ish-presidentin Trump në vitet para atentatit