U kapën me 29 kile kanabis pasi kaluar kufirin grek ilegalisht me këmbë, arrestohet 3 shqiptarët

Sasia e kanabisit e sekuestruar

GREQI- Tre persona me origjinë shqiptare janë vënë në pranga nga policia helene në Florina, pasi në çantat e tyre të udhëtimit u gjetën 29 kile kanabis.

Sipas njoftimit, 3 udhëtarët të moshës 33, 45 dhe 50 vjeç kaluan kufirin ilegalisht, pasi kishin udhëtuar me këmbë nga Shqipëria.

Në cilësinë e provës materiale policia sekuestroi 29 kile dhe 110 gram kanabis, 3 celularë, 3 karta telefoni, 50 euro dhe 3.600 lekë shqiptare.

Hetimi paraprak nga policia greke ka nisur.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rriten eksportet e mallrave me 33 mld lek në shtator 2021 krahasuar me të njëjtë periudhë të 2020! Zgjerohet deficiti tregtar në vend