U la në burg pasi u përmend në një telefonatë se do merrte dhuratë, ja kush është kirurgu i Traumës i arrestuar për korrupsion

Report Tv ka siguruar foton e kirurgut ortoped te Trauma, Serdi Memini, i cili u la në burg pasi emri i tij doli gjatë një telefonate se do të merrte një dhuratë. Telefonata po zhvillohej mes nënës së 17-vjeçarit Elmidin Dylit, 17-vjeçari që u plagos në masakrën e Velipojës dhe një infermiere të Traumës. Nëna e të plagosurit i ka thënë infermieres "do t’i çojnë dhuratë 500 mijë lekë të vjetër doktorit", por pa përmendur emrin se cilit prej tyre. Infermierja e ka mbështetur në atë bisedë duke i thënë se “është mirë t’ia dërgosh dhuratën”.

Serdi Memini akuzohet për korrupsion, pasi i ka marrë para për kurimin e Elmidin Dylit, 17-vjeçari që u plagos në masakrën e Velipojës. ndërsa bashkë më të është arrestuar edhe kolegu i tij, Ervin Sulaj, 45 vjeç, me profesion mjek anestezist reanimator pranë Spitalit të Traumës.  

1625671897_76422a4ede084181bb061d22377a8018.jpg

Serdi Memini


Lajmi kryesor:

2 mjekët e Traumës u arrestuan dhe u lanë në burg pasi u përmenden në telefonata, Sindikata del nesër në protestë: Show publik, shkelje e ligjit dhe abuzim


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Minatori i vrarë dhe familja e tij si në një Aushvic të viteve 2021!