U largua në janar, mbrojtësi i Kombëtares shpallet kampion në Bosnjë

U largua në janar, mbrojtësi i Kombëtares shpallet kampion në Bosnjë

Festa e Zrinjski

Futbollisti Marsel Ismajlgeci është kampion në Bosnjë dhe Hercegovinë me Zrinjski Mostar. Mëngjarashi la Tiranën kampione të Shqipërisë në fuqi në janarin e këtij viti, për të siguruar një tjetër medalje dhe titull në një tjetër vend. 23-vjeçari ia doli që të luajë në shtatë ndeshje me Zrinjskin, duke dhuruar edhe një asist.

Klubi nga Mostari pagoi 150 mijë euro për mbrojtësin në janar, duke nënshkruar deri në verën e 2026, teksa shihet si një investim që mund të sjellë të ardhura në të ardhmen.

Pjesë edhe në dy takime me kombëtaren shqiptare A, Ismajlgeci në vitin 2021 u shpall "Talenti i Vitit" në Superligë. Në ndeshjen e javës së 29-të në Bosnjë, Zrinjski mundi 0-2 Posusje në transfertë, duke siguruar titullin e tetë në histori, teksa ka fituar edhe një trofe të Kupës.

Marsel Ismajlgeci

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Bruce Willis, bashkëshortja rrëfen dramën e demencës: Është sëmundje e rëndë, por forcën e gjej tek ai!

Bruce Willis, bashkëshortja rrëfen dramën e demencës: Është sëmundje e rëndë, por forcën e gjej tek ai!