U largua nga politika/ Rama, Vasilika Hysit: Ndjesë për zhurmën 'kriminelët, kriminelët', u preka shumë nga letra jote (VIDEO)

Deputetja e PS-së, Vasilika Hysi, njoftoi sot largimin nga politika. Kryeministri Rama, duke vlerësuasr kontributin e Hysit, tha se i vjen keq për  debatet për kriminelët në politike, një problem që sipas tij ka ekzistuar por që ka hijezuar kontributin e shumë figurave të jashtëzakonshme.

"Është për të ardhur keq që kontributet e jashtëzakonshme të shumë individëve janë hijezuar, janë nënvlerësuar dhe është ekspozuar vetëm një faktor, një problem që nuk them se nuk ka qenë, dhe për fat të keq është hiperbolizuar.  Në këtë rast të kërkoj ndjesë. Askush nga ju, ti në radhë të parë, nuk e keni merituar të kaloni këtë stres të kësaj zhurme 'kriminelët, kriminelët'.  Unë jam prekur shumë nga letra jote sepse nuk është e zakonshme në ditët tona që dikush të gjejë energji pozitive duke dalë nga kjo vallë. Një shembull fantastik që për fat të keq jo të gjithë e kanë dhënë dhe nderi është i yti. Është e vërtetë Reforma në Drejtësi sot është një ngrehinë, dje ishte një ëndërr e guximshme, pastaj u vu një themel me votimin e famshëm të ndryshimeve kushtetuese. Kjo ngrehinë sigurisht që kaq shumë punë për të bërë", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: PD-LSI dhe 'KÇK-të' 3 këmbët e së keqes me 2 koka presidentësh, Meta e Berisha! Kërcënojnë Reformën në Drejtësi (VIDEO)


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…