U mbaron mandati, zgjidhen tre anëtarët e rinj të KLGJ (EMRAT)

U mbaron mandati, zgjidhen tre anëtarët e rinj të KLGJ (EMRAT)

Ridvan Hado, Irena Plaku dhe Klodian Kurushi

Zgjidhen tre anëtarët e rinj të KLGJ. Ato janë Klodian Kurushi, Ridvan Hado dhe Irena Plaku e ndërsa u skualifikuan Asim Vokshi, Vjosava Osmanaj dhe Manjola Xhaxho. Këto tre anëtarë të rinj zgjidhen pasi u mbaron mandati Ilir Toskës, Brunilda Kadi dhe Medi Bici.

Duke shfrytëzuar praninë e ministrit të drejtësisë në këtë aktivitet kryetarja e KLGJ, Naureda Llagami nuk humbi kohë por zhvilloi një takim me ministrin Manja për të sheshuar mes tyre qendrimet për projektin unik të hartëssë re gjyqësore. Ndërkohë, kryetarja e KLGJ-së, Naureda Llagami tha se në 3 vite në Gjyqësor u vendosën standarde të reja.

“Në tre vite vendosëm standarde të reja në sistemin e gjyqësorit. Të mos jemi më pjesë e problemit, por e zgjidhjes. Reforma në drejtësi nuk ka më kthim pas.”, tha ajo.”, tha Llagami.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:11
FOTO/Vettingu nuk ndal luksin e gjyqtarëve, Rolex, Michael Cors, gjyqtarët sfidojnë me ora e çanta luksi

Teksa në sallën e Polit të lartë të drejtësisë po zgjidheshin 3 anëtarët e rinj të KLGJ, nuk munguan as ekspozimi i markave të luksit nga gjyqtarët siç kanë bërë edhe kur vettingu për pasuritë e pajustifikuara nuk ekzistonte.

Këtë herë ishin orat Rolex, Tomy Hilfingher, Michael Corse, e deri tek çantat e trendeve të fundit që kamera e ReportTv fiksoi në sallën e atyre që duhet të kenë një kod etike dhe kanë çekanin e drejtëisë në dorë.

Me një vështrim të thjeshtë në dyqanet online të markave në fjalë ato kushtojnë nga 200 euro deri në 35-40 mijë euro për orat rolex.

Këto pamje s'janë të reja për sytë e publikut pasi nga vit thuajse mbledhja e gjyqtarëve është edhe një paradë mode e luksi në një ndër vendet e varëfëra si shqipëria dhe me percemtimin e korrupsionit të lartë në radhët e drejtësisë.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor